Esen Pen

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
15/01/2010 TARİHLİ YENİASIR GAZETESİ HABERİ
15.01.2010
Esen Plastik yönetimi şirketin rekabet gücünü olumlu ve olumsuz yönde etkileyen tüm unsurları tartışmaya açtı
 
 
Esen Plastik, düzenlediği çalıştayla 2009 yılını değerlendirdi, 2010 hedeflerini belirledi. Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen çalıştaya Esen Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen başta olmak üzere, Yönetim Kurulu üyeleri, bölge temsilcileri, üst düzey yöneticiler ve çalışanlarla birlikte Petkim yöneticileri de katıldı.

KRİZİ AŞABİLDİK
Petkim Petrokimya İç Pazar Araştırma ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi Dr. Mevlüt Çetinkaya'nın moderatörlüğündeki toplantıda Esen Plastik'in rekabet gücünü olumlu ve olumsuz yönde etkileyen nedenler ve çözüm önerileri ele alındı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Esen Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, 2009'u kriz döneminde çok yara almayan, kalite standartlarını koruyabilen ve büyüme eğilimi gösteren bir şirket olarak tamamladıklarına dikkat çekti.
Esen Plastik çalışanlarına gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür eden Salih Esen, "Bu şirket için hepiniz değerlisiniz. Türkiye'de şartların ne kadar hızlı değiştiğini hepimiz görüyoruz. Hangi sektörde olursa olsun 'Pazara çıkıyorum' demek yetmiyor. Daralan piyasalarda söz sahibi ve lider olabilmek için rakiplerimize göre fark yaratmak zorundayız" diye konuştu.
2009 yılının küçülme ile geçtiğini ve 2010 yılının da yine küçülme ile geçmesini beklediklerini dile getiren Esen, şunları söyledi: "Hepimizin günlük olaylarda yaşadığı sıkıntılar var. Bu sıkıntıları hiçbir çekince duymaksızın bu toplantıda bizlerle paylaşmanızı istiyorum. Hepimiz eteğimizdeki taşları dökelim ki, bu toplantı amacına ulaşsın ve istediğimiz verimi alabilelim." Plastik sektörünün son üç yılının da değerlendirildiği toplantıda, kimya sanayisinin durum analizi de yapıldı.
 
İsim:
E-Mail: